Odchudzanie a Efekt Jojo

Problemem, z którym boryka się mnóstwo osób walczących o szczuplejszą sylwetkę jest efekt jojo. Z całą pewnością nie chciałby go doświadczyć nikt, kto podjął decyzję o rozpoczęciu walki o mniejszą wagę. Niestety, w praktyce jest tak, że jojo pojawia się naprawdę często. W związku z tym trzeba postawić pytanie co zrobić, aby udało się go uniknąć.

Tabletki na szybkie odchudzanie – Tylko Naturalne Produkty

Czym jest efekt jojo?
Efekt jojo to nic innego, jak cykliczne chudnięcie, a następnie ponowne tycie. To znaczący problem wielu osób chcących schudnąć. Na ogół za efekt jojo odpowiada stosowanie zbyt restrykcyjnych diet, których nie wolno stosować zbyt długo, brak podejmowania aktywności ruchowej oraz powrót do starych nawyków , kiedy dieta dobiegnie końca. Należy pamiętać, że efekt jojo wpływa negatywnie na zdrowie, ale wywiera również istotny wpływ na samoocenę.

Co odpowiada za pojawienie się efektu jojo?
Zazwyczaj efekt jojo to brak rozsądku podczas odchudzania. Stosowanie diet cud oraz tak zwanych monodiet to praktycznie pewny efekt jojo, który wystąpi błyskawicznie po tym, jak wrócimy do normalnego jedzenia. Wśród przyczyn pojawienia się efektu jojo wymienia się też zbyt szybki ubytek wagi. Jest to wynik drastycznego ograniczenia spożycia kalorii przez cały dzień, co prawdzie zapewnia szybki efekt, ale jednocześnie sprawia, że organizm zaczyna bardzo oszczędzać energię. Kiedy więc dostanie choćby niewielką dodatkową porcję kalorii, to nie zużyje jej, a odłoży w postaci tkanki tłuszczowej, magazynując ją tym samym na później. Efekt jojo dotyka także te osoby, które odchudzają się bez aktywności fizycznej. Jest to błąd, który popełniany jest zdecydowanie najczęściej. Jeżeli do tego dojdzie rygorystyczna dieta, dojdzie do znacznego ubytku masy mięśniowej, bez której prawidłowe spalanie tkanki tłuszczowej jest po prostu niemożliwe. Im większa będzie masa mięśniowa, tym nasz organizm będzie skuteczniej spalał tkankę tłuszczową. Efekt jojo występuje również w odpowiedzi na powrót do dawnych nawyków. Po zakończeniu diety ponownie jemy to, co doprowadziło nas do nadwagi. A to najlepszy sposób na to, aby błyskawicznie znowu przybrać na wadze.

Dodaj komentarz