Poznajmy bliżej problem łysienia

Nie ma wątpliwości, że włosy są tym, co dodaje nam urody. Odnosi się do zarówno do pań, jak i panów. Wpływają na naszą pewność siebie, pozwalają wyrazić siebie. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów przez dwadzieścia cztery godziny. Nie trzeba się tym martwić. Kiedy jednak włosów zaczyna wypadać więcej, mamy powód do zmartwień. Być może bowiem rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Dlaczego nas atakuje? Czy są sposoby, aby je zatrzymać? Na te i inne pytania spróbujemy poszukać odpowiedzi – https://www.e-lysienie.pl/ .

Problem, który może dotknąć każdego
Łysienie to nic innego, jak po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta atakuje aktualnie coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie jest to problem będący domeną mężczyzn. Z łysieniem zmagają się także przedstawicielki płci pięknej, a nawet dzieci. Może ono przebiegać okresowo, długoterminowo bądź mieć charakter trwały. Zdarza się, że łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo wybranej powierzchni skóry głowy, albo na całej głowie. Łysienie to konsekwencje nie tylko estetyczne.

Co się z nami dzieje, kiedy wypadają nam włosy?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie należy wspomnieć, że jest to poważny problem mający wpływ nie tylko na to, jak wyglądamy. Utrata włosów odbija się naprawdę mocno na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna nierzadko zostaje drastycznie obniżona. Taka drastyczna zmiana wyglądu prowadzi często do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Wiele osób decyduje się nawet na porzucenie pracy. Osoby łysiejące nie spotykają się z przyjaciółmi, unikają wychodzenia z domu nawet w tak codziennych sprawach, jak zrobienie zakupów. W związku z tym tak ważne jest, aby w porę dostrzec problem i zacząć reagować wówczas, gdy leczenie może jeszcze pomóc.

Dlaczego łysiejemy?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że ciężko wskazać jedną przyczynę prowadzącą do wypadania włosów. Bardzo często za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedostateczna ilość witaminy D3 w organizmie;
-niedobory ferrytyny;
-zbyt niski poziom kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem , który często dotyka osoby cierpiące na choroby tarczycy (tak niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne gruczołu tarczycowego). Do wyraźnej utraty włosów może doprowadzić mocny stres, przegrzanie i wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew pozorom nie dotyka tylko mężczyzn. Związane jest ono ze znaczną reaktywnością receptorów androgenowych znajdujących się  przy mieszkach włosowych. Ten typ łysienia ma najczęściej podłoże genetyczne. Niestety, nie można go wyleczyć. Należy jednak pamiętać, że stosowane leczenie może znacznie spowolnić postęp choroby.

Odpowiednie podejście do leczenia
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Trzeba pamiętać, że każde z nich wymaga zastosowania innego leczenia. Preparaty, które kupić można bez recepty mogą przynosić poprawę w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, nasilając wypadanie włosów. Dlatego tak ważne jest, aby leczenie było ustalone indywidualnie dla każdego pacjenta. Tylko prawidłowo postawiona diagnoza oraz odpowiednio dobrane preparaty pozwalają mieć nadzieję na osiągnięcie sukcesu w leczeniu. Zabiegiem, który daje naprawdę satysfakcjonujące efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykuje się specjalnie dobrane substancje, których rolą jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie składników odżywczych i stymulujących. Świetnie sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od dawna robi furorę nie tylko, jeśli chodzi o leczenie łysienia. Stosować można również karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie i sprawia, że inne metody są jeszcze bardziej skuteczne. Metodą, która też przynosi zaskakująco dobre efekty jest laseroterapia. Sprawdza się ona nie tylko w leczeniu łysienia, ale także licznych chorób neurologicznych. Jeżeli nie podjęto w porę leczenia i włosy wypadły, można postawić na przeszczep włosów. To zabieg , który sprawi, że włosy na głowie znowu się pojawią.

Łysienie to duży problem, którego w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Może borykać się z nim każdy niezależnie od tego ile ma lat. Tym, co znaczące jest w jego leczeniu jest systematyczność oraz błyskawicznie podjęta terapia. Tylko wówczas można mieć nadzieję, że wypadanie włosów uda się zatrzymać.

Dodaj komentarz